II – Niedziela Zwykła – 19.01.2020r.

Znalezione obrazy dla zapytania tydzień modlitw o jedność chrześcijan

Kościół to Chrystus żyjący w nas wszystkich.
Chrystus jest winnym krzewem,
A my latoroślami.
On jest fundamentem,
A my żywymi kamieniami.
Jan Paweł II

Od wczoraj trwa  Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie.
Jutro w poniedziałek przypada 2 rocznica Ingresu Pasterza Diecezji – Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu.

We wtorek 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się
w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta
i serdeczna pamięć.

W tym tygodniu patronują nam:
• W poniedziałek – Święty Sebastian, biskup.
• We wtorek– Święta Agnieszka, dziewica i męczennica.
• W środę – Święty Wincenty, męczennik.
• W piątek – Święty Franciszek Salezy.
W TYM TYGODNIU WIZYTA DUSZPASTERSKA W PARAFII:
NIEDZIELA 19.01 od godz. 14.30  / dwóch księży /  ul. Ks. Szulczyka od końca do nru 81
PONIEDZIAŁEK 20.01 od godz. 17.00  ul. Niecodzienna od nru 27 do nru 40
WTOREK 21.01 od godz. 15.30  ul. Samorządowa
ŚRODA 22.01 od godz. 17.45  ul. Borówkowa
PIĄTEK 24.01 od 15.30  ul.Podkowy 109 i 111
SOBOTA 25.01 od godz. 10.30  ul. Podkowy od nru 126 do nru 120
NIEDZIELA 26.01 od godz. 14.15 / dwóch księży /  ul. Polany od nru 19 do końca, Ostrogi, Żurawiny i Nowe Ulice
PONIEDZIAŁEK 27.01 od godz. 16.30  ul. Podkowy 110, 112, 114 – 119

Składam serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła.
Dziękuję także  za ofiary złożone na potrzeby kościoła na tacę. Wszystkich ofiarodawców polecam Panu Bogu podczas codziennych modlitw.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele ul. Stawowej . Teraz proszę o pomoc ul. Złotej Jesieni od Zagórzańskiej do Ks. Szulczyka.
Dzisiaj jest z nami o. dr Eric, misjonarz z Togo.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. ” IDZIEMY ” jak zawsze pod chórem
Daru zdrowia i obfitości łask Bożych życzę solenizantom i jubilatom tygodnia.

szanowni

Uprzejmie dziękujemy za zadeklarowaną kwotę na rzecz poszkodowanej rodziny. To Państwo będziecie wspierać przez najbliższy rok wybraną rodzinę uiszczając co miesiąc deklarowaną kwotę.

Uprzejmie prosimy o dokonanie przelewu w ciągu 14 dni oraz do 10 dnia każdego kolejnego miesiąca na poniższe konto Caritas Polska (ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa):

Numer subkonta: 36 1160 2202 0000 0003 2318 7181
Tytuł przelewu: Rodzina Rodzinie ID ( 6415 6416 6417 ) /wpłata nr/
(nr. wpłaty 1,2,3, itd… zdeklarowany darczyńca np. Parafia, Wspólnota lub imię i nazwisko osoby fizycznej identyczne jak w formularzu deklaracji)
Opis rodziny: Kevork jest wdowcem i mieszka w Aleppo. Choruje na raka i wymaga częstych wizyt u lekarza oraz kosztownego leczenia. Wynajmuje mieszkanie, co jest dodatkowym kosztem. Stara się podejmować pracę, jednak wysokie bezrobocie sprawia, że nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać. Otrzymaną pomoc przeznaczy na zakup żywności, leków, opłatę wynajmu.
Michel jest osobą starszą mieszka w Aleppo ze swoją dorosłą córką. Starają się podejmować pracę, jednak wysokie bezrobocie sprawia, że nie są w stanie samodzielnie się utrzymać. Zależni są od pomocy z zewnątrz. Oboje zmagają się z problemamy nerwowymi będącymi wynikiem wojennej traumy. Otrzymaną pomoc przeznaczą na zakup żywności, przedmiotów codziennego użytku. Mają nadzieję na to, że wkrótce przestaną potrzebować pomocy, za którą są obecnie bardzo wdzięczni.
Hana i Mary są małżeństwem i mieszkają w Aleppo. Mają 2 dzieci. Potrzebują wsparcia w zakresie podstawowych potrzeb – zakup żywności, pomocy edukacyjnych dla dzieci i odzieży. Wynajmują mieszkanie, co jest dodatkowym kosztem. Obecnie nie posiada żadnego dochodu.
dziekujemy
Zespół Caritas Polska