UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ  RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa

Znalezione obrazy dla zapytania: święta rodzina  Kiedyś taki Obraz był na ścianie w każdej katolickiej rodzinie!!!!!!

„Człowiek jest pielgrzymem całe swoje życie,
Pielgrzymem Absolutu,
podążając ku swemu celowi,
poszukując Boga”
Jan Paweł II.

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny. Błogosławieństwo dzieci na Mszy Świętej o godz. 10.30 i 12.00.

We wtorek ostatni dzień roku 2019. Zapraszam do kościoła na Mszę Świętą -60-tą za Parafian i specjalne nabożeństwo o godz. 17:00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni Nowego Roku.

W środę, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Rozpocznijmy Nowy Rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 17:00.
Spotkanie Różańcowe w sobotę o godz. 08:30.
Bilety na ” Betlejem Polskie ” 10.01.2020r. Torwar godz. 19.00.

W tym tygodniu plan kolędy będzie następujący:
• W czwartek od godziny 16:00 – ul. Sadowa
• W sobotę od godz. 12.00 ul. Zagórzańska od nru 38 do nru 32 / strona parzysta /. 10.30 – pogrzeb śp. Mariana Gałązka.
• W niedzielę od godziny 14:15 – ul. Podkowy 103 – 108 i Złotej Jesieni i Polany za ul. Podkowy 106. / dwóch księży /.
Składam serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła na tacę. Wszystkich ofiarodawców polecam Panu Bogu podczas codziennych modlitw w kościele.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele ul. Zagórzańska strona nieparzysta od ronda do krzyżówek . Teraz proszę o pomoc ul. Zagórzańską od krzyżówek do końca.

Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

Odszedł śp. Ryszard Ożarek, l. 75 z u. Przełęczy 100. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.