IV – Niedziela Adwentu  22.12.2019r.

Znalezione obrazy dla zapytania: 4 niedziela adwentu

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00 ubieramy choinki, na Mszy Św. poświęcenie Medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.

We wtorek – Wigilia i kolejne świąteczne dni. O godzinie: 24:00 w nocy Pasterka. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia.

Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

W środę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia będą o godz. 10.30 i 12.00. Nie ma Mszy Św. o godz. 09.00 i 18.00.

W czwartek Święto Świętego Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze Święte będą będą o godz. 09.00, 10.30 i 12.00. Nie ma Mszy Św. o godz. 18.00.
Taca na budowę nowych kościołów w Diecezji.

W piątek – Święto św. Jana Apostoła.  Po Mszy Świeżej, błogosławieństwo i rozdawanie wina.
W sobotę – przypada święto Świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich zamordowanych z rozkazu Heroda.

W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Po Mszy Świętej o godz. 10:30 i 12.00 – błogosławieństwo dzieci.

W naszej Parafii w tym tygodniu ciąg dalszy odwiedzin duszpasterskich tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.
Składam serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła.

W tym tygodniu kolęda będzie:
• W sobotę od godziny 12:00 ul. Kalinowa

Drogim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. ” Idziemy ” pod chórem. Numer z kalendarzem i śpiewnikiem Kolęd. Nowa cena – 5zł.
Bilety na ” Betlejem Polskie ” 10.01.2020r. Torwar godz. 19.00.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecam Panu Bogu podczas codziennych modlitw w kościele. Zakończyły się prace  prace oświetlenia kościoła i drogi do kościoła. Koszt 4.000zł.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele ul. Zagórzańska, strona nieparzysta do ronda. Teraz proszę o pomoc ul. Zagórzańską, strona nieparzysta od ronda do krzyżówek.
Dziękuję za ofiarowane nam choinek Braciom Jabłońskim z ul. Zagórzańskiej. Słowa wdzięczności wypowiadam także pod adresem osób troszczących się o czystość naszej świątyni. Niech Waszą Dobroć Pan Jezus 100-krotnie wynagrodzi.