III Niedziela Adwentu – 15.12.2019r.

Znalezione obrazy dla zapytania III niedziela adwentu

Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu – zwaną Niedzielą Radości, źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan, a także zbliżające się Święta.
Kończymy nasze adwentowe rekolekcje dziękując o. Romanowi za ich wygłoszenie. Taca podziękowaniem za Rekolekcje.

Trzeci tydzień adwentu poświęcamy rodzinom chrześcijańskim. Zachęcam do gorącej modlitwy za nasze rodziny, aby były Bogiem silne, ostoją wiary, tradycji chrześcijańskiej i patriotycznej. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

Osoby chore lub starsze, które nie mogą wychodzić z domu, mogą przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. w swoim domu w piątek od godz. 10.00:00. Proszę dziś zgłosić w zakrystii.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka. Nie ma już świec Caritasu. Zachęcam również do składania darów do kosza dla potrzebujących. Proszę zgłosić osoby samotne potrzebujące pomocy, zrobić to bardzo delikatnie.
Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.00 ubieramy choinki, na Mszy Św. poświęcenie Medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.
W piątek o godz. 17.30 możliwość spowiedzi, tak długo jak będą chętni.
Trwa poszukiwanie Organisty, gdyby ktoś miał jakiegoś kandydata proszę o informację.
W tym tygodniu kontynuujemy Kolędę, jest to okazja do spotkania z kapłanem i do wspólnej modlitwy.
PONIEDZIAŁEK 16.12. od 15.30 / trzech księży /
1. ZAGÓRZAŃSKA od „torfów do 39 strona nieparzysta 40 strona parzysta / trzech księży /.
WTOREK 17.12. od 16.00 / trzech księży /
1.2.
ul. Napoleona Bonaparte od Morskiego Oka do końca i Podkowy 92 /z literkami/
3. Podkowy od 86 do 102
ŚRODA 18.12. od 15.30
ul. Napoleona Bonaparte od Morskiego Oka do Przełęczy
CZWARTEK 19.12. od 15.30 / dwóch księży /
1. ul. Wiązowska
2. ul. Podkowy od 189 do 154
c.d. po Świętach

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. ” Idziemy ” pod chórem.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecam Panu Bogu podczas codziennych modlitw w kościele. Trwają prace oświetlenia kościoła i drogi do kościoła.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele ul. Choinkowej. Teraz proszę o pomoc ul. Zagórzańską, strona nieparzysta do ronda.

Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.