II – Niedziela Adwentu / Niepokalane Poczęcie NMP / – 08.12.2019r.

Znalezione obrazy dla zapytania niedziele adwentowe

Maryja pełna łaski, Dziewica Niepokalana, przez całe życie
pozostawała całkowicie otwarta na Boga,
w doskonałej zgodzie z Jego wolą – także w momentach
trudnych, z których najtrudniejsze były te,
które przeżyła na Kalwarii, u stup krzyża.
Jan Paweł II.
Znalezione obrazy dla zapytania niepokalane poczecie

Dziś obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

Przypominam, że adwentowa Msza Święta roratna dla dzieci w środy o godz. 17:00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• W piątek – św. Łucja, dziewica i męczennica. / 38 rocznica STANU WOJENNEGO /.
• W sobotę – św. Jana od Krzyża.

Trwa ogólnopolska akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Opłatki i świece można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcam również do składania darów do kosza dla potrzebujących. Proszę zgłosić osoby samotne potrzebujące pomocy, zrobić to bardzo delikatnie.

W piątek, sobotę i niedzielę w naszej Parafii REKOLEKCJE ADWENTOWE. Dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 09.30 i 18.00. Okazja do spowiedzi w sobotę. Taca za tydzień dla Rekolekcjonisty.
Zachęcam do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecam ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
Trwa poszukiwanie Organisty, gdyby ktoś miał jakiegoś kandydata proszę o informację.
W tym tygodniu kontynuujemy Kolędę, jest to okazja do spotkania z kapłanem i do wspólnej modlitwy.
ŚRODA 11.12. od godz. 15.45 / ks. Przemysław /
ul. Przełęczy i po niej Choinkowa
CZWARTEK 12.12 od godz. 15.30 / dwóch księży /
1. ul. Stawowa / ks. Proboszcz /
2. ul Złotej Jesieni, strona parzysta do numeru 36, nieparzysta 25A / ks. Przemysław /.
PONIEDZIAŁEK 16.12. od 15.30 / trzech księży /
1 i 2. ZAGÓRZAŃSKA od „torfów do 55 strona nieparzysta 48 strona parzysta / ks. Proboszcz i Przemysław /
3. ZAGÓRZAŃSKA od 53 do 39 strona nieparzysta  i od 46  do 38 strona parzysta / ks. Paweł/.

Składam serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła.
Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.
Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecam Panu Bogu podczas codziennych modlitw w kościele. Sprawa oświetlenia w toku.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele ul. Jasnoty. Teraz proszę o pomoc ul. Choinkowej.
Pożegnaliśmy śp. Leszka RUTA, lat 88, z ul. Zagórzańskiej 54. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, na wieki wieków. Amen. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.