XXII – Niedziela Zwykła 01.09.2019r.

10Z055

Bądź pozdrowiony krzyżu, gdziekolwiek się znajdujesz,
w polach, przy drogach, na miejscach,
gdzie ludzie cierpią i konają…na miejscach,
gdzie pracują, kształcą się i tworzą.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy świętej o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka i ucałowanie relikwii św. Faustyny.
Dziś zbiórka na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Za tydzień taca na nasze Seminarium Duchowne.

W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Msza Święta za Poległych jutro o godz. 8.30.

W tym tygodniu przypada:
we wtorek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
w czwartek – św. Matki Teresy z Kalkuty
w sobotę – bł. Ignacego Kłopotowskiego, kapłana

Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.
Za tydzień na każdej Mszy świętej poświęcenie tornistrów z książkami i innymi przyborami szkolnymi. Niech wszystkim dzieciom idącym do szkoły zawsze towarzyszy nasza modlitwa i błogosławieństwo.
W niedzielę 15 września po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców. I Komunia Św. w naszej parafii planowana jest 17 maja 2020.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź św. pierwszo-piątkowa i na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek od godz. 17:00.
Pierwsza sobota – Msza Święta Kółek Różańcowych i Różaniec o godz. 8.30.
Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na podjazd. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas codziennych modlitw w kościele. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składam najlepsze życzenia i zapewniam o modlitwie polecając ich opiece Patronów.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele mieszkańcom z ul. Stawowej. Teraz proszę o przygotowanie kościoła ul. Złotej Jesieni /od Zagórzańskiej do ks. Szulczyka /.
W piątek odeszła śp. Ewa Szulc, lat 57, z ul. Złotej Jesieni 4. Pogrzeb w środę o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie….