18 VIII 2019 – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Znalezione obrazy dla zapytania pielgrzymka na jasną góre

Idę do Ciebie Matko*

I ja pielgrzymuję do Ciebie Matko
tak po swojemu i inną drogą
powoli idę
przyglądając się ciekawie życiu
szepczę Zdrowaś
żegnając wzrokiem odlatujące bociany
w sierpniowy wieczór
Ojcze nasz powtarzam tuląc
wiatr do dłoni
pielgrzymuję kłaniając się
brzozom
i pisząc na ich korze
moje nieposkładane wiersze
idę do Ciebie Matko
Nadziejo powołania mojego
Służebnico Pana
pielgrzymuję by do Ciebie
ciągle wracać
i u Ciebie pozostać

(ks. Marek Chrzanowski FDP, Szafirowe Jeziora, 2014)

Dzisiejsza niedziela to już przedostatnia niedziela wakacyjna. Nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na podjazd. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas codziennych modlitw w kościele. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składam najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie polecając ich opiece Patronów.
Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku.
Pozdrawiam wszystkich odpoczywających u nas w parafii i życzę im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele Parafianom z ul. Zagórzańskiej  od krzyżówek do Złotej Jesieni. Teraz kościół przygotuje Para Młoda.
Odszedł śp. Tadeusz Kosakiewicz z ul. Polany 9, lat 82, pogrzeb poza Parafią. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…
Święty Michale Archaniele…..

Znalezione obrazy dla zapytania wiersze o pielgrzymce na jasną góre