18 – Niedziela Zwykła 04.08.2019r.

Chociaż nie jestem wśród was na co dzień,
jak bywało przez tyle lat dawniej –
to przecież noszę w sercu wielką troskę.
Wielką, ogromną troskę.
Jest to, moi drodzy, troska o was.
Właśnie dlatego,
że od was zależy jutrzejszy dzień.
Jan Paweł II.

Dziś przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów. Przez Jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Eucharystii, oraz prosimy o liczne
i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej o 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką i ucałowanie relikwii św. Siostry Faustyny

We wtorek – będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Msze Św. o 9.00, 17.30 i 18.00.
W piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy
W sobotę – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. ” Idziemy ” pod chórem.
Składam serdeczne Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone na podjazd do naszego kościoła.
Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku.
Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, życzę dużo słońca, pogody ducha. Opiece Matki Bożej polecam solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele Parafianom z ul. Zagórzańskiej od krzyżówek do końca. Teraz kościół przygotuje Młoda Para.
Spóźnione podziękowanie PP Jolancie i Jerzemu Sałańskim za porządki przy tujach.
Odśpiewaniem Modlitwy Armii Krajowej oddajmy hołd POWSTAŃCOM WARSZAWY.

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.