XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2019r.

11Z023

„ Można, więc wstąpić na górę,
By tam się zatrzymać,
Oddać się kontemplacji
I zanurzyć się w tajemnicy Bożego świata”.

3 Zapowiedzi  /  RODO /.

W tym tygodniu przypada:
• Jutro – święto św. Marii Magdaleny.
• We wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy patronki Europy.
• W środę – św. Kingi, dziewicy.
• W czwartek –  święto Św. Jakuba, Apostoła.
• W piątek – świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich. W dzisiejszych trudnych czasach pomijania i pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Pamiętajmy też w modlitwach o naszych rodzicach żyjących i powołanych do wieczności.

W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

Na czas wypoczynku polecam prasę katolicką. ” IDZIEMY ” pod chórem.

Składam serdeczne Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone na podjazd do naszego kościoła.
Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku.
Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele Osobom z ul. Zagórzańską od nru 1 do ronda , teraz proszę o pomoc ul. Zagórzańską od ronda  do krzyżówek – strona nieparzysta.