II – Niedziela Wielkanocna  28.04.2019r.

JezuMilosierdzia

„W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój,
a człowiek szczęście,
Bądźcie świadkami miłosierdzia!”
Jan Paweł II

Dziś II niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, na ile sami jesteśmy miłosierni. Dziś po Mszy świętej o godzinie 15:00 KORONKA i uczczenie relikwii Świętej Siostry Faustyny oraz zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu. Msze Święte dzisiaj o 9.00, 10.30, 15.00 i 18.00.
Po Mszy Św. o 10.30 spotkanie kandydatów do Bierzmowania i I Komunii świętej.

Dziś rozpoczynamy 75. Tydzień Miłosierdzia. Taca na Caritas.
We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i męczennika.

W środę 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie będziemy gromadzić się  i odprawiać  nabożeństwo majowe. W poniedziałki i 4 maja o godz. 8.30, od wtorku do soboty o godz. 18.00, w niedzielę i święta po 12.00. Serdecznie proszę wiernych o liczny udział w tych nabożeństwach.

Dzień 1 maja – to także Święto Pracy, wspomnienie św. Józefa Robotnika.

W piątek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
W dniu tym ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msze Święte, będą o godz. 9:00, 10:30 i 12:00.
W tym dniu obchodzimy też święto Polonii i Polaków za granicą.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w piątek przed każdą Mszą Świętą.
Nie będzie odwiedzin Chorych.

Za tydzień, trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem XI Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego.

Wychodząc z kościoła proszę zakupić nasze ” Idziemy”.

W piątek 3-go maja, z racji Uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Dziękuję za  porządki w kościele Młodym Parom Agnieszce i Krzysztofowi, Sylwii i Bartoszowi. Na najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców z ul. Podkowy od Złotej Jesieni do końca ulicy.

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecam opiece świętych patronów.