17 II 2019 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Człowiek pracując powinien naśladować Boga,
swojego Stwórcę, nosi bowiem w sobie – on jeden
ów szczególny pierwiastek podobieństwa do Niego.
Powinien naśladować Boga zarówno pracując,
jak i odpoczywając.

W tym tygodniu, w piątek przypada – święto Katedry św. Piotra Apostoła.
Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Niech tego dnia nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka.

W sobotę przypada – św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. godz. 12:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

Dziękuję kolejnym Rodzinom za przyjęcie z Kolędą, za życzliwość, modlitwę i złożone ofiary.

KOLĘDA w tym tygodniu:
PONIEDZIAŁEK 18.02 od godz. 16.30  ul. Odmienna
ŚRODA 20.02 od godz. 17.45  ul. Ostrogi
CZWARTEK 21.02 od godz. 16.00
ul. Aleksandry Śląskiej
PIĄTEK 22.02 od godz. 17.45
ul. Wierzby
SOBOTA 23.02 od godz. 10.30
ul. Podkowy od nru 120 do nru 122
PONIEDZIAŁEK 25.02 od godz. 16.30
ul. Niecodzienna od nru 1 do nru 10
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele mieszkańcom Stawowej, teraz zapraszam z ul. Złotej Jesieni od Zagórzańskiej od Ks. Szulczyka.

Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Matki Bożej życzę szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
Zachęcam do zabierania z kościoła prasy katolickiej – IDZIEMY pod chórem.
W piątek 22.02. o godz.18.00 w Domu Kultury ul. Samorządowa 10 spotkanie w sprawach Aleksandrowa.